Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Фінт вухами який не вдався

3 користувачів

Перейти донизу

Фінт вухами який не вдався Empty Фінт вухами який не вдався

Повідомлення автор Tatarchuk Ср 19 Груд 2007, 15:40

12:57:44

За-244

Рішення прийнято.

По фракціям прошу показати.

Шановні народні депутати! Прошу з мотивів голосування п’ять хвилин, будь ласка.

Записатися на виступ з місця. Лукаш Олена Леонідівна, Партія регіонів, будь ласка.



12:58:26

ЛУКАШ О.Л.

Шановний Арсеній Петрович! Як Голову Верховної Ради, головуючого на цьому засіданні я прошу вас виконати вимоги статті 66 Регламенту Верховної Ради України, відповідно до якої діяльність коаліції припиняється в разі зменшення чисельного складу коаліції до кількості народних депутатів менше, ніж визначено Конституцією України, тобто менше ніж 226.

Ви зобов’язані зробити про це оголошення зараз і надрукувати в газеті „Голос України” відповідне оголошення. Прощавай коаліція – до нових зустрічей!



ГОЛОВУЮЧИЙ. Білорус Олег Григорович, "Блок Юлії Тимошенко".



12:59:06

БІЛОРУС О.Г.

Прошу передати слово народному депутату Томенко.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Томенко. Колеги, я прошу тишину в залі, нам залишилось буквально декілька хвилин.



12:59:16

ТОМЕНКО М.В.

Я від імені нашої фракції хочу сказати, що м’яко кажучи, ми стурбовані непослідовністю наших політичних опонентів і тим, що вони напевно забули, що є пряма трансляція. І коли вони не лише приймають рішення на Погоджувальній раді, а обіцяють своїм виборцям, то не з руки напевно, не чесно їх обманювати. Тому що коли ми дві години дебатували і пішли на всі поступки, щоб виконати ті рішення, які приймалися Погоджувальною радою і Партія регіонів, і комуністи не голосують за це, я вважаю, що такий парламент не до честі Партії регіонів і комуністів дискредитує всю систему нашої роботи.

Наша фракція виконала свої повноваження і свої обіцянки. І просив би, Арсеній Петрович, звернути увагу на непослідовність...



ГОЛОВУЮЧИЙ. Найдьонов, фракція комуністів, Андрій Михайлович.



13:00:20

НАЙДЬОНОВ А.М. Прошу передати слово Симоненко.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Симоненко Петро Миколайович. Колеги, я прошу тишини в залі! Нам ще 10 хвилин попрацювати. Я вас дуже прошу тишину, послухаємо колегу Симоненка. Будь ласка, Петро Миколайович.



13:00:24

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые коллеги, уважаемые радиослушатели и телезрители! Фракция коммунистов на Погоджувальній раді согласилась с тем, что Верховный Совет будет рассматривать этот вопрос, а как голосовать фракция коммунистов будет, это наше право и мы это право реализовали, это во-первых. (Ш у м у з а л і)

Во-вторых, почему мы таким образом голосовали? По одной простой причине, что сегодня по сути дела помаранчевая коалиция лишает возможность Верховную Раду работать. Из-за 14 человек не будет работать 436, мы избраны для работы. А в данном случае, в зависимости от решения Центральной Избирательной Комиссии зависит сегодня работа Верховной Рады. И вы таким образом сегодня себя принизили, при этом поставили в зависимость от ЦВК, а не от избирателей, которые вас избрали. Поэтому не занимайтесь политическим блудом, а занимайтесь выполнением своих обязанностей.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Катеринчук Микола Дмитрович. Кириленко В’ячеслав Анатолійович з трибуни.



13:01:46

КИРИЛЕНКО В.А.

Шановні колеги! Шановні виборці! Ми щойно стали свідками політичного шулерства з боку, щонайменше, двох фракцій парламентської меншості. Поки що ми не будемо називати ці фракції, однак виборці їх знають напам’ять уже давно. Але я хочу доповісти деяким недоброзичливцям, що вони, напевно, забули, що коаліція обрала Голову Верховної Ради України ось він перед вами – Яценюк Арсеній Петрович. Ви, напевно, забули, що вчора коаліція обрала Прем’єр-міністра Тимошенко і новий демократичний уряд, який повноважний і приступив сьогодні до виконання своїх обов’язків. У цих кабінетах, де вчора сиділи ви, сидять представники демократичних сил, і борються з інфляцією, яка дістала після вас, борються із підвищеними цінами, які дісталися після вас, і закликають вас бути конструктивними. Наші виборці є свідками: ми пішли по закону, припинили повноваження наших депутатів. Але ніхто не почне роботу поки не будуть приведені до Присяги наступні колеги від фракції НУ-НС і БЮТ.

Спасибі. (О п л е с к и)



ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово Шуфричу з трибуни.



13:03:05

ШУФРИЧ Н.І.

Дякую.

Шановний Головуючий! Шановні колеги! Давайте відверто скажемо те, що відбулося, буквально, декілька хвилин тому. Чому не голосувало дві фракції? Ми вже маємо досвід бачити… (Ш у м у з а л і) Ми маємо досвід…

(Ш у м у з а л і)



ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги! Я прошу, тишина.



ШУФРИЧ Н.І. Шановні колеги! Ми маємо досвід слідкувати в системі „Рада” як голосують наші колеги. І коли ми побачили, що голосують 14 народних депутатів України, які вже втратили свої повноваження, ми прийняли рішення утриматися від голосування.

Тому я прошу вас бути максимально відповідальними, діяти виключно за Регламентом і за законами. І зверніть увагу, ми навіть, враховуючи те, що ви порушили шість …



ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, Нестор, я прошу, не треба вже. Зараз буде крик, ну ти хочеш чути це? (Ш у м у з а л і)

Нестор Іванович, я прошу.

Дайте Нестору Івановичу завершить.



13:04:27

ШУФРИЧ Н.І.

Шановні колеги, я ще раз хочу вам сказати. Фракція регіонів голосувала би, якби не голосували картки депутатів, з яких знято повноваження, по-перше.

І по-друге. Згідно 66 статті Регламенту, ми навіть не наполягали на тому, щоб ви переглянули коаліцію, розуміючи, що у вас така ситуація. Тому треба ставитися з порозумінням до ситуації. Дякую.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Несторе.

Колеги, я прошу всіх народних депутатів сісти і завершити засідання. Колеги, я хотів би все-таки як Голова Верховної Ради і як людина, яка організовувала, в тому числі і засідання Погоджувальної ради, звернутися до всіх керівників фракцій і, власне кажучи, повідомити власну позицію, власне відчуття, що тільки що відбулося.

Ми сидимо, колеги, тишина, я прошу! Ми сидимо на засіданні Погоджувальної ради, всі голови фракцій, всі достойні, високоповажані, серйозні люди, народні депутати України. Всі беруть на себе політичне зобов’язання, голови фракцій, під мікрофон і під стенограму проголосувати за те, коли Верховна Рада почне наступне пленарне засідання. Я хотів би підкреслити: всі, одностайно.

Ми приходимо в зал і в залі відбувається те, що тільки що відбулося. Яка, от у мене тепер, ви розумієте, яка в мене ситуація, як у Голови Верховної Ради. Якщо б зараз не було 227 голосів, а я їм давав політичне зобов’язання і ви це все чули, що ми будемо таким чином працювати, тобто після засідання ЦВК. Яка степінь довіри може бути один до одного? Про які далі політичні домовленості може йтися? Якщо ми одностайно підняли руки, сказали „так” і в результаті прийшли в зал і здурили один одного. Хіба це той підхід, хіба це ті заклики, до яких ви, в принципі, всі говорите, що повинен бути консенсус, повинна бути згода. Як же ми можемо дурити один одного?

Шановні народні депутати! Я вдячний і низько кланяюсь „Блоку Литвина” за те, що було сказано слово і воно було виконано. Якби воно не було сказано, воно б не було виконано. (О п л е с к и) І якщо ми будемо так далі працювати, то тоді у нас дійсно буде запорука успіху.

Шановні народні депутати України, у нас за Законом „Про Кабінет Міністрів” є 30 днів на те, щоб Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України Програму дій уряду, уже не 30, а 29 днів. Це пункт перший.

Пункт другий. Те, що стосується Закону „Про державний бюджет”. У нас залишилося фактично 12 календарних днів, це календарних, я кажу, а робочих вдвічі менше, для прийняття Закону України „Про Державний бюджет”. З огляду на це, я дуже прошу всіх керівників фракцій, у нас вистачає часу для того, щоб сьогодні і завтра завершити накінець-то поділ комітетів і почати конституційну процедуру законотворчої, законопроектної роботи. В нас на порядку денному стоять надзвичайно великі виклики, починаючи з ціни на газ і закінчуючи збільшенням розмірів заробітної платні. Таким чином, ми повинні негайно розпочати нормальну роботу Верховної Ради.

Я звертаюся до Центральної виборчої комісії.

Перше. Жодна з політичних сил не має права тиску на Центральну виборчу комісію – це незалежний орган. І тому політичні сили повинні взяти це до уваги. При цьому ті політичні зобов’язання, які взяті, ну щодо політичних тих чи інших не заангажованих речей, вони повинні відбутися, ми повинні дати нормальну можливість Центральній виборчій комісії проголосувати і прийняти законне і конституційне рішення.

Оголошую пленарне засідання Верховної Ради закритим. Наступне відбудеться після засідання ЦВК з пункту про приведення до присяги народних депутатів України. Дякую.
Tatarchuk
Tatarchuk
Камрад
Камрад

К-ть повідомлень : 83
Registration date : 18.12.2007

Повернутися до початку Перейти донизу

Фінт вухами який не вдався Empty Re: Фінт вухами який не вдався

Повідомлення автор Okami Ср 19 Груд 2007, 23:59

Цікава позиція пані О. Лукаш. Ми так знов повернемось до питання, через яке був розпущений парламент. В мене таке враження, що Олена Леонідівна крім статті 66 Регламенту Верховної Ради більш ніякої не читала.
Пропоную відкрити Регламент і почитати, про що каже 66 стаття. П. 2 ч. 1 ст. 66:
"Діяльність коаліції припиняється в разі зменшення чисельного складу коаліції до кількості народних депутатів, меншої ніж визначено Конституцією України" - тобто саме так.
Як і справедливо те, чим відповідають "помаранчеві". Законодавець у ч. 2 ст. 66 каже, що діяльність коаліції вважається припиненою у випадку, передбаченому зокрема п. 2 ч. 1 цієї статті, але лише з моменту офіційного оголошення про це головуючим на пленарному засіданні. Власне, чого пані О. Лукаш і вимагала від пана А. Яценюка. Втім, терміну, у який головуючий має зробити таке оголошення, законодавець чомусь не визначає, на відміну від, наприклад, ч. 4 ст. 65 того ж Регламенту.
Але ж головна справа у іншому, якраз у тому, що Партія регіонів ретельно приховує і про що жодного разу анічичирк. Трішки дивно й те, чому на цьому не акцентує увагу й нинішня коаліція.
Стаття 66 входить до параграфу 12 Регламенту, який власне і регламентує (вибачаюсь за тавтологію) діяльність коаліції. Він має назву "Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України". І у першій у цьому параграфі статті, що має номер 61, у частині 1 зазначає: "Коаліція депутатських фракцій у Верховній Рвді (далі - коаліція) - це добровільне об’єднання депутатських фракцій..." (ну й далі за текстом). А ст. 58 детально описує принципи формування депутатських фракцій.
Тобто коаліція, як ми її зазвичай звемо, є не коаліцією народних депутатів. Коаліцію формують фракції. А кількість народних депутатів у фракції чітко окреслена законодавством. І вона не може бути більшою чи меншою на одного депутата чи на чотирнадцять. І депутати не мають можливості перестрибувати з фракції до фракції, як це відбувалося у парламенті минулого скликання.
Отже, зменшення кількості "живих" народних депутатів у фракції не тягне за собою зменшення кількості депутатських місць у ній. А в нас насьогодні виборча система пропорційна. Тобто згідно з встановленою законодавством процедурою ЦВК має видати депутатські посвідчення наступним за списком блоків чотирнадцяти (чи їх там вже 16) депутатам, які займуть місце тих, що вибули. І все.
Я не розумію наступного: Партія регіонів майже щодня волає про те, що має незліченну кількість висококласних фахівців, зокрема юристів. То що, жоден з них не вчив конституційно-процесуального права?
Okami
Okami
Зацікавлений наглядач
Зацікавлений наглядач

К-ть повідомлень : 47
Age : 116
Звідки : Київ, Україна
Registration date : 18.12.2007

Повернутися до початку Перейти донизу

Фінт вухами який не вдався Empty Re: Фінт вухами який не вдався

Повідомлення автор Okami Чт 20 Груд 2007, 00:15

Доречи, як наполегливо ще два дні тому опозиція сватала у перші заступники спікерові пана А. Мартинюка! А сьогоднішня заява екс-Прем’єра В. Януковича про те, як шкода, що в А. Яценюка немає гарних заступників - фахових юристів А. Мартинюка чи, наприклад, Р. Богатирьової, взагалі мене вбила! Very Happy lol! Laughing І лише закріпила у впевненості, що у такому випадку вчора за вечерею підлий офіціант приніс би панові Артемію салат із трохи перевищеним змістом пургену наприклад. А сьогодні зранку законослухняний правник Адам Іванович ретельно б виконав почесний обов’язок головуючого і проголосив би про припинення діяльності коаліції...
Okami
Okami
Зацікавлений наглядач
Зацікавлений наглядач

К-ть повідомлень : 47
Age : 116
Звідки : Київ, Україна
Registration date : 18.12.2007

Повернутися до початку Перейти донизу

Фінт вухами який не вдався Empty Re: Фінт вухами який не вдався

Повідомлення автор Cartes Чт 20 Груд 2007, 02:56

Олена Лукаш по суті не права, хоча б тому, що про зменшення кількості депутатів можна вести мову лише після завершення автономної процедури "вийшли-зайшли".
Але по формі її виступ був не таким нудним, як у Сіми. Наче шалабан по носі. Деміки були явно не готовими до такого нападу. А треба бути готовим.

Cartes
Відвідувач

К-ть повідомлень : 2
Age : 78
Звідки : Kyiv
Registration date : 20.12.2007

Повернутися до початку Перейти донизу

Фінт вухами який не вдався Empty Re: Фінт вухами який не вдався

Повідомлення автор Okami Нд 30 Груд 2007, 15:29

Шалабан це не так страшно. Пана Арсенія Петровича такими шалабанами з рівноваги не виведеш. Але у тому, що таких шалабанів та ще гірших ляпасів і стусанів під час цієї сесії в нього буде ой як багато, й краще бути до них готовими заздалегідь, я цілком згодний з Вами, добродію Cartesе.
Okami
Okami
Зацікавлений наглядач
Зацікавлений наглядач

К-ть повідомлень : 47
Age : 116
Звідки : Київ, Україна
Registration date : 18.12.2007

Повернутися до початку Перейти донизу

Фінт вухами який не вдався Empty Re: Фінт вухами який не вдався

Повідомлення автор Спонсорований контент


Спонсорований контент


Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі